Trzeci konkurs dotyczący robotyki kosmicznej w ramach projektu KE Strategiczny Klaster Badawczy PERASPERA już otwarty

Polska Agencja Kosmiczna informuje, że w dniu 5 listopada 2019 r. rozpoczął się nabór wniosków w trzecim konkursie Komisji Europejskiej na rozwój robotyki kosmicznej SPACE-27-TEC-2020: SRC – Space robotics technologies. Tematyka konkursu znajduje się w dokumencie Horizon Work Programme 2018-2020: Leadership in Enabling and Industrial Technologies – Space z 2 lipca 2019 r. Konkurs zakończy się w marcu 2020 r.

Jednocześnie informujemy, że pod poniższym linkiem:

https://www.h2020-peraspera.eu/?p=859link

dostępne jest już kompendium tego konkursu - Compendium of SRC Activities Call 2020, gdzie znajdują się szczegółowe wyjaśnienia, zasady konkursowe i wytyczne do przygotowywania oferty. PAK zachęca do zapoznania się z tym dokumentem, którego znajomość będzie pomocna przy przygotowaniu wniosku konkursowego.

Tematyka trzeciego konkursu obejmie następujące zagadnienia:

  1. In-orbit Demonstrator Mission Study (do fazy B1 włącznie),
  2. Advanced Robotics Planetary Exportation.

Celem konkursu jest podjęcie prac przygotowawczych do przyszłej misji demonstrującej rozwój technologii orbitalnych, np. serwisowanie na orbicie, montaż dużych elementów oraz opracowanie demonstratora w zakresie technologii planetarnych, takich jak m. in.: autonomia ruchu, pokonywanie trudnych przeszkód, pokonywanie długiego dystansu, współpraca dwóch robotów oraz pozyskiwanie i przetwarzanie danych.

Jednocześnie przypominamy, że w trakcie wydarzenia organizowanego przez KPK Programów Badawczych UE – Horizon Info Day, 13-14 listopada 2019 r. w Warszawie będzie miała miejsce dedykowana sesja poświęcona robotyce kosmicznej i najnowszemu konkursowi w ramach projektu PERASPERA. Odbędzie się ona 14 listopada br., początek: 13:30. W jej trakcie omówiona zostanie tematyka najnowszego konkursu oraz najważniejsze zasady i wytyczne wynikające z kompendium. Agenda całego wydarzenia w załączeniu.

Tych z Państwa, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w Horizon Info Day zachęcamy do przesyłania swoich pytań do tematyki konkursowej oraz do zagadnień opisanych w kompendium na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Odpowiedzi na pytania będą udzielane w trakcie tej sesji, która zostanie nagrana i udostępniona wszystkim zainteresowanym.

PAK zachęca do udziału w konkursie KE Space robotics technologies.

link
Doc IconDoc Icon
Horizon Info Day - agenda
Horizon Info Day - agenda

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.