Zapraszamy na Space Career Days

Architektura, medycyna, prawo. Wszystkie te dziedziny życia pozwalają całkiem nieźle realizować swoje ambicje, wykorzystywać talenty w każdym miejscu na Ziemi. Ale czy tylko na Ziemi? Jaką perspektywę przed młodymi ludźmi, którzy wybiorą te zawody, roztacza sektor kosmiczny? Oto temat Space Career Days, cyklu wirtualnych spotkań, który Polska Agencja Kosmiczna miała przyjemność współorganizować z Ambasadą Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy do obejrzenia!

Pierwsza rozmowa odbyła się 13 maja 2020 r., a dotyczyła kosmicznej architektury. O swojej pracy, a także o tym, jak wiele może nas nauczyć i jak daleko doprowadzić popełnianie błędów, opowiedział Leszek Orzechowski, współtwórca uznanych na arenie międzynarodowej koncepcji baz na Księżycu i Marsie. Spotkanie w języku polskim.

20 maja 2020 r. swoją wiedzą i pasją podzielił się z młodymi ludźmi dr Jose Morey - doktor nauk medycznych, ekspert ds. technologii, konsultant NASA, IBM, Hyperloop Transportation i Liberty BioSecurity, lider innowacji technologicznych, szef zespołów multidyscyplinarnych pracujących nad najważniejszymi projektami z zakresu genetyki, biotechnologii, medycyny precyzyjnej, sztucznej inteligencji i lotów kosmicznych. Spotkanie w języku angielskim.

27 maja 2020 r. gościem była dr Małgorzata Polkowska, profesor prawa międzynarodowego na Akademii Sztuki Wojennej, która specjalizuje się w prawie lotniczym i kosmicznym. Z prezentacji i dyskusji dowiedzieć się można było m.in., jak prawo reguluje działania w przestrzeni kosmicznej oraz jakie wyzwania z tym związane czekają nas w niedługim czasie. Spotkanie w języku polskim.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.