Kolejne nabory propozycji do projektu NEPTUNE

Projekt NEPTUNE dedykowany jest mikro,-, małym i średnim przedsiębiorcom (MŚP), jak również osobom chcącym założyć jednoosobową działalność gospodarczą w obszarze „Niebieskiego Wzrostu” (Blue Growth).

W imieniu Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego zapraszamy zainteresowane firmy i osoby fizyczne do udziału w otwartym naborze na rozwój innowacyjnych projektów oraz do składania wniosków na ekspertów w ramach międzynarodowego projektu NEPTUNE.

Udział w projekcie to szansa na otrzymanie finansowego wsparcia w ramach grantów przyznawanych na projekty oraz profesjonalnego doradztwa. Maksymalna wartość dofinansowania dla jednego podmiotu na projekty wynosi 60 tys. euro, zaś zaplanowany w projekcie budżet środków przeznaczonych na wsparcie to ponad 3 mln euro.

Dodatkowo, oferowane usługi eksperckie pomogą w przezwyciężaniu wyzwań społecznych i ekonomicznych w projektach z niżej wymienionych dziedzin:

  • Gospodarka wodna na terenach wiejskich,
  • Gospodarka wodna w miastach,
  • Logistyka portów,
  • Transport rzeczny oraz morski,
  • Środowisko/Ochrona środowiska,
  • Morska oraz wodna energia odnawialna.

W ramach projektu planowane są 2 nabory. Pierwszy termin składania aplikacji upływa 15. marca 2017 r., a kolejny - 15. września 2017 r.

Równolegle prowadzony jest nabór na ekspertów projektu NEPTUNE. Jest to szansa dla osób posiadających doświadczenie we wskazanych powyżej obszarach na prowadzenie profesjonalnych usług eksperckich dla beneficjentów konkursu o granty. Pomoc doradcza dla MŚP i przyszłych przedsiębiorców w realizacji projektów obejmowała będzie wsparcie w jednym z wymienionych obszarów: ochrona praw własności intelektualnej/przemysłowej, transfer/rozwój technologii, przezwyciężanie barier prawnych i społecznych, inkubacja, internacjonalizacja czy demonstracja projektu na dużą skalę.

Wyłonieni w ramach konkursu eksperci będą mieli szansę na odpłatne świadczenie usług wybranym podmiotom (system grantów) ale też na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych w kraju i zagranicą. Ponadto, lista ekspertów zostanie ogłoszona oraz opublikowana na stronie projektu NEPTUNE.

Nabór na ekspertów prowadzony jest w sposób ciągły do dnia 15 września 2017 r.

Projekt NEPTUNE Blue Growth Accelerator finansowany jest w ramach programu Horyzont 2020.

W przypadku szczegółowych pytań prosimy o kontakt z ZPSK: http://space.biz.pl/kontakt/

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.