Zaproszenie do składania wniosków w ramach programu NAVISP

Na portalu EMITS zostało opublikowane zaproszenie do składania wniosków celem realizacji projektów w ramach Elementu 2 nowego programu Europejskiej Agencji Kosmicznej o nazwie Navigation Innovation and Support Programme (NAVISP).

Zaproszenie o charakterze otwartym kierowane jest przede wszystkim do integratorów systemów, małych i średnich przedsiębiorstw, start-upów, uczelni oraz instytutów naukowych wykazujących potencjał do realizacji projektów z obszaru nawigacji satelitarnej (ang. PNT - positioning, navigation and timing). Polska zasubskrybowała część składki opcjonalnej do programu NAVISP w ramach 2 Elementu.

Celem programu jest zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw produktów i usług w obszarach:

  • segmentu kosmicznego systemów nawigacji satelitarnej,
  • segmentu naziemnego systemów nawigacji satelitarnej,
  • segmentu użytkowników PNT włączając zastosowania i serwisy wykorzystujące nawigację.

Korzystając z okazji, w celu bieżącego dostępu do informacji o przetargach ESA, zachęcamy do zakładania konta na portalu EMITS wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

Portal EMITS:

http://emits.sso.esa.int

Numer referencyjny zaproszenia: AO/1-8927/17/NL/MM

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.