Wizyta przedstawicieli polskiego sektora kosmicznego w Szwecji w październiku 2017 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Polska Agencja Kosmiczna i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego zapraszają firmy i jednostki naukowo-badawcze z polskiego sektora kosmicznego do udziału w wizycie studyjnej w Szwecji, która będzie miała miejsce w dniach 10-12 października 2017 r. Celem wydarzenia jest umożliwienie nawiązania kontaktów między podmiotami z obu krajów oraz podjęcie dyskusji nad ramami polsko-szwedzkiej współpracy w dziedzinie technologii kosmicznych.

Wizyta jest organizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ambasadę RP w Sztokholmie we współpracy z Polską Agencją Kosmiczną i Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego. Wstępny program wizyty przedstawia się następująco:

Dzień 1 (Sztokholm)

  • prezentacja polskiego i szwedzkiego sektora kosmicznego oraz matchmaking ze szwedzkimi przedsiębiorstwami w siedzibie Ambasady RP w Sztokholmie,
  • wizyta w Swedish National Space Board,
  • wizyta w siedzibie firmy OHB Sweden,
  • kolacja z udziałem przedstawicieli szwedzkiego sektora kosmicznego.

Dzień 2 (Uppsala i Kiruna)

  • wizyta w siedzibie firmy ÅAC (Uppsala),
  • wylot do Kiruny,
  • wizyta w siedzibie Swedish Space Corporation.

Dzień 3 (Kiruna)

  • wizyta w ośrodku badań rakietowych Esrange,
  • wizyta w Institutet för rymdfysik (IRF),
  • wylot do Sztokholmu.

Zgłoszenia udziału należy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie na numer (22) 523 72 82, do 31 lipca 2017 r. Osoby zainteresowane udziałem są proszone o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (link), z którego informacje są wymagane w celu organizacji spotkań bilateralnych.

W celu ułatwienia wyboru partnerów ze Szwecji do rozmów dwustronnych, poniżej zamieszczamy aktualną listę firm ze szwedzkiego sektora kosmicznego: http://www.snsb.se/en/Home/Swedish-Space-Industry/List-of-Companies/

Zgodnie z praktyką wizyt gospodarczych organizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, koszty przelotów oraz zakwaterowania na miejscu uczestniczące podmioty ponoszą we własnym zakresie, natomiast inne koszty związane z pobytem, w tym przejazdy na miejscu, pokrywane są przez organizatorów.

Szczegółowych informacji o wizycie udzielają:

Marcin Jatczak, I Sekretarz
Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ
tel.: +48 22 523 72 82, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

oraz

Zbigniew Burdzy, Główny Specjalista
Departament Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK
tel. 22 380 01 53, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.