Festiwal Nauki w Rzeszowie

W dniach 17 i 18 września 2017 r. odbędzie się druga edycja Festiwalu Nauki w Rzeszowie, którego organizatorem jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, przy współpracy z Województwem Podkarpackim i Polską Agencją Kosmiczną.

Termin i miejsce: 17-18 września 2017, G2A Arena

Rzeszowski oddział Polskiej Agencji Kosmicznej przygotowuje atrakcje dla młodzieży i dzieci w wieku szkolnym, które w tych dniach odwiedzą G2A Arenę w Jasionce pod Rzeszowem. Na naszym stoisku można będzie uzyskać wiele ciekawych informacji z dziedziny astronomii i astronautyk. Przemysław Rudź z Departamentu Edukacji PAK, astronom i autor wielu książek popularno-naukowych dla dzieci i młodzieży, opowie o najciekawszych zjawiskach astronomicznych, jakie zaszły w ostatnim czasie. Będzie też można otrzymać jedną z jego publikacji, z podpisem autora.

Najmłodsi będą mogli zbudować z papieru własne modele statków kosmicznych oraz porozmawiać z humanoidalnym robotem Eugeniuszem, który opowie o ciekawostkach dotyczących kosmosu.

To wszystko już niedługo w podrzeszowskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena. Serdecznie zapraszamy!

POLSA Rzeszów

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.