Nowy konkurs ESA w ramach program zintegrowanych aplikacji ARTES-20 już otwarty

W dniu 10 lipca 2017 r. uruchomiony został konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej w ramach nowego elementu w programie ARTES-20 (Integrated Applications Promotion) pod nazwą kick-start activity dotyczący usług finansowych (FinTech).

Konkurs dotyczy realizacji studiów wykonalności związanych z możliwościami stworzenia nowych usług lub aplikacji wykorzystujących technologie i dane satelitarne. Termin nadsyłania propozycji w tym konkursie upływa w dniu 19 września 2017 r. Maksymalna długość propozycji to 20 stron. Maksymalna, szacunkowa wartość wsparcia ESA dla podmiotów realizujących projekty w ramach konkursu wynosi 60 tys. Euro, tj. 75% całkowitej wartości projektu.

Zgodnie z zasadami programu ARTES-20, do aplikowania w konkursie wymagane jest uzyskanie listu poparcia od polskiej delegacji do ESA (tzw. letter of suport). W tym celu niezbędnie jest przesłanie na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. fiszki projektowej dotyczącej opracowanego projektu w polskiej i angielskiej wersji językowej. Wzór fiszki znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju: https://www.mr.gov.pl/strony/zadania/reindustrializacja-gospodarki/polityka-kosmiczna/wsparcie-dla-polskich-firm/

Więcej informacji dotyczących konkursu, jak również kolejnych tematów w ramach kick-start activity znajduje się na stronie:
https://business.esa.int/news/kick-start-activities-new-funding-opportunity-for-innovative-applications-ideas

Informacji na temat konkursu i całego programu ARTES-20 udziela:
Łukasz Maciak
Wydział Polityki Kosmicznej
Departament Innowacji
Ministerstwo Rozwoju
tel.: +48 22 693 57 34 , mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.