Dzień przemysłowy dotyczący Copernicus DIAS w Darmstadt

Polska Agencja Kosmiczna informuje, że dnia 24 kwietnia 2018 r., w siedzibie Europejskiej Organizacji Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT) w Darmstadt odbędzie się wydarzenie pod hasłem „COPERNICUS DIAS Industry Day”.

Organizatorami dnia przemysłowego są: EUMETSAT, ECMWF (European Centre for Medium-Range Weather Forecasts) i Mercator Ocean - francuska organizacja non-profit zajmująca się monitorowaniem sytuacji oceanicznej.

W trakcie tego wydarzenia organizatorzy przekażą informacje na temat planowanych na II i III kwartał 2018 r. postępowań przetargowych (m. in.: zakres tematyczny, zadania do wykonania, harmonogram, cele do osiągnięcia) dotyczących stworzenia dużej platformy z danymi satelitarnymi Copernicus Data and Information Access Services (Coprnicus DIAS). Omówione zostaną także poszczególne segmenty tej platformy: Commercial Cloud Service, Networks Infrastructure Service, User Uptake and marketing, System Integration & Validation, Service validation and operations, Web services.

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajduje się pod linkiem:
https://www.eumetsat.int/website/home/News/ConferencesandEvents/DAT_3862519.html

Zachęcamy do zapoznania się również z załączoną prezentacją EUMETSAT na temat projektu budowy platformy DIAS.

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest dokonanie rejestracji w nieprzekraczalnym terminie do 17 kwietnia 2018 r. poprzez formularz dostępny na platformie przetargowej EUMITS:
https://eventregistration.eumetsat.int/events/dias-information-day-on-24-april-2018/
lub na głównej stronie EUMETSAT:
https://www.eumetsat.int/website/home/News/ConferencesandEvents/DAT_3862519.html

Szczegółowa agenda spotkania oraz formularz rejestracyjny będą dostępne na przełomie marca i kwietnia 2018 r. Prosimy śledzić stronę internetową EUMETSAT oraz PAK.

Polska Agencja Kosmiczna zachęca do udziału w wydarzeniu, jak i w samych postępowaniach przetargowych, które będą publikowane na specjalnej platformie przetargowej EUMITS:
https://eumits.eumetsat.int/

Więcej informacji o wydarzeniu udziela:
Zbigniew Burdzy
Główny Specjalista
Departament Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK
tel.: + 48 (22) 380 01 53
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:


Dzień przemysłowy dotyczący Copernicus DIAS w DarmstadtDzień przemysłowy dotyczący Copernicus DIAS w Darmstadt
EUMETSAT, ECMWF and Mercator-Ocean DIAS Introduction and Background

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.