Austrian Space Cooperation Days 2018 w Wiedniu

W dniach 7-8 czerwca 2018 r. w siedzibie Fachhochschule Wiener Neustadt odbędzie się wydarzenie dla europejskich podmiotów z sektora kosmicznego pod nazwą „Austrian Space Cooperation Days 2018”. Polska Agencja Kosmiczna jest partnerem tego wydarzenia.

Organizatorami są: the Austrian Research Promotion Agency FFG - organizacja pełniąca funkcję agencji kosmicznej, koordynująca współpracę ESA-Austria i wspierająca austriacki sektor oraz Federalne Ministerstwo Transportu, Innowacji i Technologii.

Program wydarzenia obejmuje m. in.:
  • możliwość dokonania przez podmioty prezentacji swoich kompetencji, doświadczenia i zrealizowanych projektów w podziale na cztery kategorie: Big Data, Manufacturing, New Technologies, Science,
  • spotkania bilateralne w podziale na ww. obszary działalności,
  • dwudniowe seminarium na temat aktualnych zagadnień związanych z rozwojem europejskiego sektora kosmicznego, wyzwań stojących przed nim i planami na przyszłość, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzin: Big Data, Manufacturing, New Technologies, Science,
  • prezentację działalności na stanowiskach wystawienniczych (oferta odpłatna).

„Austrian Space Cooperation Days 2018” to przede wszystkim szansa na zapoznanie się z potencjałem austriackiego sektora kosmicznego i nawiązanie współpracy z konkretnymi firmami i instytutami naukowo-badawczymi. Sektor kosmiczny w Austrii obejmuje ponad 120 podmiotów, które zatrudniają ponad 1.000 pracowników. Ich średnioroczny obrót wynosi ok. 125 mln euro, a budżet Austrii na działalność kosmiczną przekracza 65 mln euro.

W wydarzeniu będą uczestniczyć przedstawiciele przemysłu kosmicznego z takich krajów jak m. in.: Austria, Niemcy, Holandia, Hiszpania, Czechy, Rosja, Rumunia, Węgry, Słowenia.

Rejestracja na „Austrian Space Cooperation Days 2018” jest obowiązkowa i odbywa się na stronie: https://www.austrianspacedays.at/signup.
Podmioty zainwestowane dokonaniem własnej prezentacji i udziałem w spotkaniach bilateralnych prosimy o zaznaczenie tego faktu w zgłoszeniu.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny. Uczestnicy pokrywają tylko we własnym zakresie koszty dojazdu i noclegu.

Informacji na temat „Austrian Space Cooperation Days 2018” udziela:
Zbigniew Burdzy
Główny Specjalista
Departament Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAK
tel.: +48(22) 380 01 53 , mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje, w tym program tego spotkania, są dostępne na stronie: https://www.austrianspacedays.at/ oraz w załączonych materiałach.

Austrian Space Cooperation DaysAustrian Space Cooperation Days
Program
Austrian Space Cooperation DaysAustrian Space Cooperation Days
Zapowiedź

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.