Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Wyzwania i rozwój obrony powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej. Obronność RP XXI wieku”

Konferencja ma na celu zdefiniowanie charakteru współczesnych zagrożeń powietrznych oraz określenie obecnych możliwości przeciwdziałania im przez system OP RP. Jest także miejscem wymiany poglądów oraz popularyzowania wiedzy z zakresu obrony powietrznej.

Uczestnicy wydarzenia zajmą się zdiagnozowaniem głównych obszarów rozwoju obrony powietrznej oraz jej organizacji po zakończeniu długofalowego programu modernizacji technicznej SZ RP. Zaprezentowane zostaną dotychczasowe wyniki badań wpisujących się w problematykę organizacji systemu OP RP przez krajowe ośrodki badawczo-naukowe oraz polski przemysł zbrojeniowy.

Na konferencji będą poruszane zarówno tematy historyczne np.: rozwój obrony przeciwlotniczej w okresie I wojny światowej, Polska obrona przeciwlotnicza w okresie międzywojennym, obrona przeciwlotnicza wybranych sił zbrojnych na frontach II wojny światowej, jak i zagadnienia współczesne min.: rola najnowszych technologii w rozwoju obrony powietrznej, wspomaganie informatyczne w wojskach obrony przeciwlotniczej, rola polskiego przemysłu i potencjału naukowo-badawczego w aspekcie rozwoju programów kosmicznych, współczesne i przyszłe aspekty militaryzacji kosmosu.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-29 listopad 2018 r. w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Głównymi organizatorami są Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych oraz Wydział Wojskowy Akademii Sztuki Wojennej. Polska Agencja Kosmiczna jest współorganizatorem wydarzenia.

Więcej informacji oraz formularze niezbędne do udziału zamieszczamy poniżej.

Do pobrania:


Ikona Pdf
Wyzwania i rozwój obrony powietrznej - KOMUNIKAT
Ikona Pdf
Wyzwania i rozwój obrony powietrznej - KARTA ZGŁOSZENIA
Ikona Pdf
Wyzwania i rozwój obrony powietrznej - OŚWIADCZENIE AUTORÓW
Ikona Pdf
Wyzwania i rozwój obrony powietrznej - wymogi edytorskie dla autorów
Ikona Pdf
Wyzwania i rozwój obrony powietrznej - ZAPROSZENIE

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.