Wideokonferencja z kanadyjskimi firmami sektora kosmicznego

Polska Agencja Kosmiczna (PAK) we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP oraz Ambasadą Kanady w RP i Kanadyjską Agencją Kosmiczną (CSA) zamierza przeprowadzić wideokonferencję z kanadyjskimi firmami sektora kosmicznego.

Połączenie odbędzie się 13 grudnia 2018 r. w godzinach 15:00-18:00, w sali Lemkina w budynku Articom Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przy Al. Szucha 21. Ze względu na procedury bezpieczeństwa prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsce wydarzenia (godz. 14:40). Prosimy o zgłoszenie uczestników telekonferencji reprezentujących Państwa podmioty do dnia 7 grudnia 2018 r. poprzez opisany poniżej formularz.

Ze względu na różnice stref czasowych istnieje prawdopodobieństwo, że niektórzy przedstawiciele kanadyjskich podmiotów będą mieli możliwość połączyć się w kolejnych godzinach trwania telekonferencji.

Prosimy o wypełnienie formularza zawierającego podstawowe dane o reprezentowanym przez Państwa podmiocie. Formularz został utworzony przy pomocy narzędzia Google Forms (aby rozpocząć rejestrację, prosimy kliknąć tutaj). Przesyłanie plików oraz prezentacji będzie wymagało od Państwa wykorzystania adresu mailowego zarejestrowanego w domenie Google. Jeżeli Państwa podmiot będzie reprezentowany przez kilka osób prosimy, aby każda z osób oddzielnie wypełniła formularz (w przypadku kolejnych reprezentantów możliwe jest pominięcie odpowiedzi wymagających dłuższych treści). Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na dalsze procedowanie poprzez narzędzie Google, prosimy o informację mailową, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 7 grudnia 2018 r. do godziny 12:00 i wysłanie uzupełnionego pliku do pobrania znajdującego się poniżej w pliku word, treść poniższego formularza jest zgodna z zawartością formularza opublikowanego w Google Forms.

Formularze umożliwią wzajemne zapoznanie i przeprowadzenie wstępnych rozmów na temat kooperacji. Strona kanadyjska zaproponowała, aby do powyższego formularza dołączyć również zdjęcia reprezentantów podmiotów, którzy obecni będą podczas wideokonferencji. PAK przychyla się do zastosowania tego rozwiązania, ponieważ w dużym stopniu ułatwi to późniejsze kontakty bilateralne z kanadyjskimi firmami. Przypominamy również o konieczności dołączenia plików w języku angielskim, co umożliwi przekazanie stronie kanadyjskiej rzetelnych danych na temat reprezentowanych przez Państwa podmiotów.

Przewidujemy także możliwość zdalnego uczestnictwa w wydarzeniu. 10 grudnia o godzinie 16:45 wraz ze stroną kanadyjską zorganizujemy połączenie testowe. Zastosowanie narzędzia mostowego ma na celu umożliwienie połączenia się z trzema oddziałami Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej oraz przedsiębiorstwami, które nie będą miały możliwości bezpośredniego uczestnictwa w telekonferencji. Osoby, które są zainteresowane zdalnym połączeniem, proszone są o wzięcie udziału w teście 10. grudnia. W celu uzyskania danych dotyczących połączenia prosimy o kontakt drogą mailową.

Formularze oraz inne prezentacje zostaną przesłane stronie kanadyjskiej przed telekonferencją. Analogicznie formularze uzupełnione przez stronę kanadyjską zostaną udostępnione polskim uczestnikom wideokonferencji. Umożliwi to skrócenie czasu, jaki uczestnicy poświęcą na swoje przemówienia oraz ułatwi włączenie do wideokonferencji innych podmiotów. Z tego względu przewidujemy drobne zmiany w agendzie telekonferencji.

Rozpocznie się ona krótką prezentacją nt. kanadyjskiego sektora kosmicznego dokonaną przez przedstawiciela CSA oraz prezentacją przedstawiciela PAK, dotyczącą polskiego sektora kosmicznego skierowaną do kanadyjskich partnerów.

Następnie, na podstawie listy utworzonej przez polskich i kanadyjskich moderatorów wideokonferencji, kolejne podmioty będą dokonywały krótkich (maksymalnie pięciominutowych) prezentacji. Po dokonaniu prezentacji pozostali uczestnicy będą mogli zadać pytania. Na koniec przewidujemy 45-minutową (ew. godzinną) dyskusję pomiędzy wszystkimi uczestnikami.

Po zakończeniu wideokonferencji informacje kontaktowe do uczestników zostaną Państwu przesłane w uzupełnieniu wcześniejszych formularzy. Mamy nadzieję, że zaproponowana forma pierwszego kontaktu z kanadyjskim sektorem kosmicznym umożliwi Państwu rozwinięcie relacji bilateralnych.

Prosimy o możliwe szybkie zgłaszanie zainteresowania udziałem w wydarzeniu, uzupełnienie formularza oraz zadeklarowanie formy uczestnictwa w wideokonferencji.

Doc IconDoc Icon
wideokonferencja polsko-kanadyjska - formularz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.