Spotkanie branżowe na temat zastosowania materiałów kompozytowych w sektorze kosmicznym

Polska Agencja Kosmiczna zaprasza do udziału w spotkaniu branżowym, które będzie poświęcone technologiom materiałowym na przykładzie kompozytów i ich zastosowaniu w projektach kosmicznych. Odbędzie się ono 24 stycznia 2019 r. o godz. 11:00 w siedzibie oddziału terenowego PAK w Warszawie (ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa, sala konferencyjna nr 305, III piętro).

Uczestnicy spotkania zapoznają się z procesem mapowania potencjału i kompetencji w Europie prowadzonym przez grupę doradczą ds. harmonizacji technologii ESA IPC-THAG (Technology Harmonisation Advisory Group) i korzyściami dla podmiotów wynikającymi z włączenia się w ten proces, a także z tzw. technicznym dossier ESA na temat materiałów kompozytowych.

Spotkanie będzie też okazją do zaprezentowania wybranych instrumentów wsparcia działalności badawczo-rozwojowej dotyczącej technologii kosmicznych w ramach Krajowego Programu Kosmicznego.

Podczas spotkania zainteresowane podmioty będą mogły także zaprezentować swój potencjał i kompetencje w dziedzinie materiałów kompozytowych, a także zakończone lub trwające projekty z tego obszaru w ramach programów ESA, KE lub konkursów NCBiR.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie i przesyłanie poniższego formularza do 18 stycznia 2019 r.

Agenda spotkania jest do pobrania poniżej.

Pdf IconPdf Icon
Spotkanie branżowe na temat zastosowania materiałów kompozytowych w sektorze kosmicznym - agenda

Formularz zgłoszeniowyUżywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.