Mapa kondycji firm świadczących usługi EO (Earth Observation) w Europie - badanie branży

Zapraszamy firmy działające w szeroko pojętej branży związanej z teledetekcją do wypełnienia ankiety, a tym samym potwierdzenia zainteresowania polskiego środowiska kosmicznego tworzeniem rozwiązań związanych z programem Copernicus na poziomie europejskim.

Europejskie Stowarzyszenie Teledetekcji (European Association of Remote Sensing Companies) prowadzi badanie branży, aby po raz czwarty przedstawić mapę kondycji firm świadczących usługi EO (Earth Observation) w Europie. W 2018/2019, EARSC uaktualnia coroczną ankietę o następujące cele:

  • charakterystyka działalności branży usług EO w Europie,
  • sposób ewolucji sektora przemysłu,
  • identyfikacja kluczowych problemów, z jakimi boryka się dziś przemysł oraz potencjalnie występujących w ciągu najbliższych kilku lat,
  • ocena wpływu programu Copernicus na sektor.

Ankieta dostępna jest pod adresem: https://www.surveymonkey.com/r/GWNV33D

Seria zgłoszeń jest bardzo doceniana przez zainteresowane strony: Komisję Europejską, Parlament Europejski, ESA, a także przedstawicieli krajowych. Stanowią one ważne narzędzie do projektowania sektora i wpływania na decyzje polityczne (na przykład dotyczące kolejnej fazy programu Copernicus).

Raporty z poprzednich lat można znaleźć pod adresem: http://earsc.org/news/earsc-eo-industry-survey

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.