Dokładnie rok temu o godzinie 8:31 z przylądka Canaveral wystartowała misja Ax-4, której częścią była polska Misja IGNIS! To pierwsza polska misja technologiczno-naukowa na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).
Na pokładzie kapsuły SpaceX Dragon „Grace” znaleźli się: dowódca Peggy Whitson (USA), pilot Shubhanshu Shukla (Indie), specjalista misji Tibor Kapu (Węgry) oraz reprezentant Polski – dr inż. Sławosz Uznański-Wiśniewski, astronauta projektowy ESA. Start oglądały na żywo miliony ludzi na całym świecie, a Sławosz przeszedł do historii jako drugi Polak w kosmosie!
Przez najbliższe 3 tygodnie będziemy codziennie przypominać Wam niesamowite chwile z tego historycznego lotu.
Bądźcie z nami!
więcej: https://plinspace.pl/
Zdjęcia: ESA/ Axiom Space/ NASA

Wróć

