Aktualności

16 lipca, 2024
Stypendium Endeavour Ala Wordena za nami!
12 lipca, 2024
Webinar “Wpływ środowiska kosmicznego na projektowanie elementów misji kosmicznej”
05 lipca, 2024
Rakieta ILR-33 BURSZTYN 2K sięgnęła kosmosu
Zobacz wszystkie

KONFERENCJA LABORATORIUM EUROPEJSKIEJ AGENCJI KOSMICZNEJ

KONFERENCJA LABORATORIUM EUROPEJSKIEJ AGENCJI KOSMICZNEJ
19 lutego, 2021

19 lutego 2021 o godz. 11 odbyła się konferencja Laboratorium Europejskiej Agencji Kosmicznej w ramach platformy ESALab. Celem inicjatywy podjętej przez ESA jest współpraca akademicka w dziedzinie badań naukowych i realizacji programów edukacyjnych oraz możliwości dla przedsiębiorców, jakie stwarza pokojowa eksploracja przestrzeni kosmicznej.

– Eksploracja kosmosu zawsze rozbudzała wyobraźnię i prowokowała marzenia o sięganiu do gwiazd. Dzisiaj jednak jest też ważną dziedziną gospodarki i ma wiele konkretnych zastosowań w wielu dziedzinach życia. Właśnie to odziaływanie na społeczeństwo i gospodarkę będzie przedmiotem badań uruchamianego dziś ESAlab. – powiedział prezes Polskiej Agencji Kosmicznej prof. Grzegorz Wrochna podczas konferencji.

W trakcie wydarzenia poruszane były tematy związane z rozwojem polskiego i europejskiego sektora kosmicznego i jego wpływu na gospodarkę. Prelegenci rozmawiali również na temat edukacji i rozwoju kariery w sektorze. 

Kluczowym celem inicjatywy podjętej przez ESA jest współpraca zarówno w zakresie badań naukowych, jak i dostarczania wysokiej jakości programów edukacyjnych zintegrowanych z projektami biznesowymi oraz stwarzających szanse dla przedsiębiorców, związane z badaniami kosmosu.

Wśród zaproszonych gości i prelegentów byli m.in.: dyrektor generalny ESA Jan Woerner, prof. Robert Rządca z Akademii Leona Koźmińskeigo, naukowcy z Politechniki Gdańskiej, International Space University, uczelni z Rumunii i Luksemburga, Polskiego Stowarzyszenia Profesjonalistów Sektorze Kosmicznego, Instytutu Lotnictwa oraz przedstawicieli KBLabs, Exatel i Lunares.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Studiów Kosmicznych Akademii Leona Koźmińskiego. Polska Agencja Kosmiczna była partnerem wydarzenia.  

Share:
Wydrukuj lub zapisz: