Aktualności

16 lipca, 2024
Stypendium Endeavour Ala Wordena za nami!
12 lipca, 2024
Webinar “Wpływ środowiska kosmicznego na projektowanie elementów misji kosmicznej”
05 lipca, 2024
Rakieta ILR-33 BURSZTYN 2K sięgnęła kosmosu
Zobacz wszystkie

Misja gospodarcza sektora kosmicznego i lotniczego

Misja gospodarcza sektora kosmicznego i lotniczego
17 lutego, 2023

Niemal 20 polskich firm reprezentujących branżę kosmiczną i lotniczą, a także podmioty rządowe – w tym Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) – oraz samorządowe, wezmą udział w dniach 28.02 – 4.03 w Avalon 2023 – Australian International Airshow Aerospace and Defence Exsposition. Jest to globalne wydarzenie biznesowe i obronne, przyciągające wyższych rangą decydentów z branż lotnictwa cywilnego, kosmicznego i obronnego, wojskowych i rządowych z całego świata.

Na Avalon 2023 nie zabraknie zarówno światowych gigantów jak i regionalnych liderów szeroko rozumianego przemysłu lotniczego i kosmicznego. Dla polskich firm to szansa na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych oraz promowanie produktów i usług. Będzie to możliwe przede wszystkim na stworzonym na ten cel polskim stoisku (1D29). Kolejną okazją do budowania relacji biznesowych będzie spotkanie z firmami australijskimi w ramach „Polish Australian Roundtable”, którego organizatorem jest Australian Trade and Investment Commission (Austrade). Biznes będzie mógł również uczestniczyć w szeregu wydarzeń współtowarzyszących, organizowanych przez australijskie instytucje publiczne, które mają przybliżyć specyfikę danej branży np. kosmicznej lub lotniczej.

POLSA – oprócz aktywności w powyższych wydarzeniach – spotka się także z australijskimi podmiotami rządowymi odpowiedzialnymi za kształtowanie sektora kosmicznego: Australian Space Agency (ASA), South Australian Space Industry Centre (SASIC) oraz Defence South Australia.

 • Organizatorzy misji gospodarczej do Australii: Polska Agencja Kosmiczna; Polska Agencja Inwestycji i Handlu; Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego; Miasto Rzeszów
 • Partnerzy: Klaster Dolina Lotnicza; Agencja Rozwoju Pomorza  
 • Współpraca: Ambasada RP w Canberze, Australian Trade and Investment Commission (Austrade)
 • Firmy:

  • SPACE
   Blue Dot Solutions
   EURO-WELD
   SpaceForest
   Jakusz SpaceTech
   Stair2Air
   SYDERAL Polska
   Wasat
   RadCode
   AlterGeo Holding

  • AVIATION
   El-Automatyka W. Daraż M. Daraż
   P.P.U.H. „M.A.M.” Marek Wróblewski
   Salloytech Aero Group Ltd.
   F.H.U.P. „Royal-Star Plus” Tomasz Pawełek
   P.P.H.U Royal-Star Krzysztof Pawełek
Share:
Wydrukuj lub zapisz: