Aktualności

16 lipca, 2024
Stypendium Endeavour Ala Wordena za nami!
12 lipca, 2024
Webinar “Wpływ środowiska kosmicznego na projektowanie elementów misji kosmicznej”
05 lipca, 2024
Rakieta ILR-33 BURSZTYN 2K sięgnęła kosmosu
Zobacz wszystkie

Od przedsiębiorczości do współpracy – szanse i wyzwania dla sektora kosmicznego w Polsce.

Od przedsiębiorczości do współpracy – szanse i wyzwania dla sektora kosmicznego w Polsce.
14 czerwca, 2022

21 czerwca br. zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu Connect & ScaleUp organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pod nazwą „Przedsiębiorczość w kosmosie. Wschodząca gwiazda czy meteor? Od przedsiębiorczości do współpracy – szanse i wyzywania dla sektora kosmicznego w Polsce”. Wśród uczestników panelu będzie także Kinga Gruszecka – ekspert POLSA.

Uczestnicy spotkania będą rozmawiać o tym, jak na naszych oczach dynamicznie powstaje nowa gałąź gospodarki – rynek usług publicznych i prywatnych, który w obszarach takich jak wojskowość, transport, obserwacja Ziemi, łączność czy rolnictwo wykorzystuje i adaptuje innowacje technologiczne i naukowe branży kosmicznej.

Porozmawiamy także o tym, jak polskie firmy włączyły się w nurt przedsiębiorczości kosmicznej działając lokalnie i na arenie międzynarodowej. Tematem dyskusji będzie także sektor kosmiczny w kontekście ścisłej współpracy nauki i biznesu, który może przełożyć się na realne korzyści finansowe.

Goście Connect & ScaleUp – przedsiębiorcy i eksperci – na podstawie własnych doświadczeń w branży przyjrzą się, w jaki sposób odpowiadać na wyzwania i pokonywać bariery rozwojowe dzięki współpracy wszystkich interesariuszy sektora kosmicznego.

Eksperci przeanalizują także modele współpracy, akceleracji i finansowania projektów na podstawie dobrych i złych przykładów, z perspektywy zarówno startupów, dużych podmiotów jak i odbiorców usług. Będą również mówić o konkurencyjności i możliwościach, jakie otwierają się przed polskimi podmiotami, chcącymi zaistnieć na rynku międzynarodowym adaptując pomysły na realne projekty.

Share:
Wydrukuj lub zapisz: