Aktualności

16 lipca, 2024
Stypendium Endeavour Ala Wordena za nami!
12 lipca, 2024
Webinar “Wpływ środowiska kosmicznego na projektowanie elementów misji kosmicznej”
05 lipca, 2024
Rakieta ILR-33 BURSZTYN 2K sięgnęła kosmosu
Zobacz wszystkie

POLSA na Pikniku Naukowym CNK. Relacja

POLSA na Pikniku Naukowym CNK. Relacja
23 maja, 2022

21 maja br. w Centrum Nauki Kopernik odbył się Piknik Naukowy pod hasłem „woda”. Po raz pierwszy na wydarzeniu ze swoim stoiskiem obecna była Polska Agencja Kosmiczna.

Na stoisku POLSA animatorzy z Nienudno.pl opowiadali o poszukiwaniu wody w kosmosie: gdzie już ją udało się znaleźć, gdzie będzie w przyszłości poszukiwana.

Na odwiedzających czekały też atrakcje związane z wykorzystaniem klocków Lego WeDo2.0. Przez cały dzień młodsi uczestnicy pikniku mogli, pod okiem wykwalifikowanych konstruktorów, budować modele łazików. Każdy mógł przetestować swój pojazd na zaaranżowanej do tego przestrzeni Marsa oraz wziąć udział w wyścigach łazików i robotów kosmicznych.

Dużo mówiliśmy także o polskim i europejskim kosmosie, gdyż warsztaty odbyły się w ramach obchodów w Polsce ESA Days i 10 lat Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Na naszym stoisku obecni byli także przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz pracownicy sektora kosmicznego, którzy chętnie brali udział w rozmaitych aktywnościach.

Poniżej krótka wideo- i fotorelacja z całego wydarzenia.

Share:
Wydrukuj lub zapisz: