Aktualności

16 lipca, 2024
Stypendium Endeavour Ala Wordena za nami!
12 lipca, 2024
Webinar “Wpływ środowiska kosmicznego na projektowanie elementów misji kosmicznej”
05 lipca, 2024
Rakieta ILR-33 BURSZTYN 2K sięgnęła kosmosu
Zobacz wszystkie

Poznań – kosmiczna stolica świata w 2026

Poznań – kosmiczna stolica świata w 2026
31 maja, 2023

Wspólnie z Europejską Fundacją Kosmiczną,GRUPA MTP – Poznan Congress Center, Poznań Convention Bureau, The Way, Związkiem Polskiego Sektora Kosmicznego, COTI oraz niezależnymi międzynarodowymi doradcami, złożyliśmy ofertę na organizację Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego 2026 w Poznaniu (IAC 2026).

Polska oraz cały region Europy Środkowo-Wschodniej nieustannie rozwija się i umacnia w obszarze sektora kosmicznego. Jesteśmy członkami Europejskiej Agencji Kosmicznej od ponad 10 lat. Nasz kraj jest także trzynastym sygnatariuszem deklaracji NASA Artemis Accords.

Jesteśmy przekonani, że Poznań ma ogromny potencjał jako jedno z centralnych miast Europy, by stać się gospodarzem IAC 2026. To miasto nowoczesne, które jest w stanie ugościć liderów sektora kosmicznego z całego świata (W zeszłym roku IAC w Paryżu odwiedziło ponad 7 tys. ludzi). Na jego korzyść działa także bardzo dobrze rozwinięta siatka połączeń lądowych oraz lotniczych. To również miasto wielu historycznych, kulturalnych i międzynarodowych atrakcji.

Spotkajmy się w Poznaniu w 2026 roku! 

Share:
Wydrukuj lub zapisz: