Wyniki konkursu POLSA “Moje kosmiczne wakacje 2022”
7 grudnia, 2022

5 grudnia poznaliśmy nagrodzonych w 3. edycji popularnego konkursu dla uczniów szkół podstawowych. Spotkanie online, na którym ogłoszono rozstrzygnięcia obok prezesa POLSA prof. Grzegorza Wrochny i reprezentantek partnerskich instytucji – Hevelianum w Gdańsku i ESERO Polska – zaszczycił swoją obecnością także Sławosz Uznański, rezerwowy astronauta ESA.

Tegorocznymi tematami konkursu były:

  • 10 lat Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA);
  • Wehikuł czasu – moja przyszła kariera w sektorze kosmicznym;
  • Wakacyjne obserwacje nieba.

Na konkurs nadesłano ponad blisko 320 prac autorstwa ponad 350 uczennic i uczniów z całego kraju.

Laureatami zostali:

W kategorii klas I-IV:

Leon
Nina
Aleksandra
Jan
Staniec
Szymanowski
Sujka
Matusiak
Krotoszyn
IwoTereszkiewiczMokas
MaksimMatlakhWarszawa
Klaudia
Aleksandra
Blanka
Bulanda
Pilch
Łukaszka
Spytkowice
JakubMaciągSzczecinek
NataliaMazurekSzczecin
PolaBobowiczGdańsk
ElżbietaKrzesińskaObiecanowo
MikołajBudzowskiKraków
MikołajNajduchKłomnice
WojciechBorówkaKraków
Natalia
Gabriela
Ruszkiewicz
Salamon
Jaworzno
HelenaŁukasikWieliczka

W kategorii klas V-VIII oraz tegorocznych absolwentów SP:

MartaCzupajłoDobre
NinaSmoleńSpytkowice
Adam
Maciej
Wrotniewski
Wrotniewski
Toruń
MartynaZłotowiczBydgoszcz
Borys
Piotr
Cholewczyński
Śpiechowicz
Słupsk
JAKUBORAMUSKRAKÓW
KacperSynowiecBibice k. Krakowa
KarimSlimCzechowice-Dziedzice
KamilSzusterKościan
NinaGiełdonBydgoszcz
GabrielaFedorczykŁosiewice
SebastianLindaGdańsk

Wyróżnieni zostali:

WeronikaSzewczykLublin
MarcelSachaDębno
OliwiaKupczakŻabnica
MaksymilianSobczakSuchy Las
KalinaKormannDarzlubie
MichałWróblewskiBełchatów
OliwiaSkwarekPiła
ZuzannaNapierałaSuchy Las
KarolinaBartosikLeśniewo
FilipCiaptaczPiaseczno

W kategorii szkół specjalnych

Emilia
Hubert
David
Adrian
Jurkowska
Mikulec
Kotlarz
Filipek
Chełmiec
KamilOgórekChełmiec
PiotrMajerskiChełmiec
Oliwia
Kacper
Zielonka
Ziemnik
Chełmiec

Najbardziej aktywne szkoły, a więc placówki z największą liczbą zgłoszeń to:

  • Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Polskich w Żabnicy – 34 zgłoszenia
  • Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Międzybrodziu Żywieckim – 31 zgłoszeń
  • Szkoła Podstawowa nr 12 im Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie – 22 zgłoszenia
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. 12 Pułku Piechoty w Spytkowicach – 16 zgłoszeń
  • Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy – 16 zgłoszeń

Już wkrótce zamieścimy pełną galerię z nagrodzonymi pracami.

Udostępnij: