Kierownictwo


WICEPREZES POLSKIEJ AGENCJI KOSMICZNEJ DR MICHAŁ WIERCIŃSKI

DR MICHAŁ WIERCIŃSKI

Absolwent MICHAŁ WIERCIŃSKI Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował również na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Ma związek z sektorami obronnym i kosmicznym od 2005 roku m.in. poprzez pracę w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Od 2009 roku zarządzał w Ministerstwie Obrony Narodowej (MON) projektami badawczymi realizowanymi w ramach Europejskiej Agencji Obrony oraz Organizacji NATO ds. Nauki i Technologii. Był też współautorem strategii działań MON w zakresie badań i technologii obronnych.

Doktor Wierciński dołączył do Polskiej Agencji Kosmicznej w lutym 2022 roku jako wiceprezes ds. współpracy z przemysłem. Jest doświadczonym kierownikiem projektów, prowadził złożone projekty dotyczące technologii kontroli rakiet, rozwoju krajowych zdolności w zakresie obrazowania satelitarnego i rakiet suborbitalnych.

Przed dołączeniem do Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) spędził 17 lat na różnych stanowiskach w sektorze obronnym i kosmicznym, w tym uczestniczył w procesie zaangażowania Polski w tworzenie grup bojowych Unii Europejskiej. W 2015 roku dołączył do Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ S.A.) i objął stanowisko Dyrektora Biura Technologii Kosmicznych i Satelitarnych. Ponadto jest ekspertem Komisji Europejskiej w Europejskim Funduszu Obronnym ds. projektów kosmicznych.

Share:


Telefon.:
+48 22 380-15-50