Największe w Europie targi poświęcone branży kosmicznej powracają do Messe Bremen w Niemczech w dniach 19-21 listopada. Zespół Polskiej Agencji Kosmicznej wraz z 19 współwystawcami zaprezentuje to, co nasz kraj ma do zaoferowania. Polska, z siódmym co do wielkości wkładem do ESA, szybko rozwija swój sektor kosmiczny. Wszystkich zainteresowanych poznaniem nowych możliwości komercyjnych lub naukowych zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska N30.
Delegację POLSA, z wiceprezesem Michałem Wiercińskim na czele, czekają intensywne 3 dni. W planach zarówno spotkania zapoznawcze, jak i pogłębione dyskusje na temat potencjalnej współpracy z firmami, organizacjami międzynarodowymi czy agencjami kosmicznymi z innych państw. Nasi przedstawiciele będą prezentować mocne strony i możliwości polskiego sektora kosmicznego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w specjalnym evencie networkingowym drugiego dnia targów, 20 listopada o godzinie 15:30. Wydarzenie to, współorganizowane przez POLSA i Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego, będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z liderami branży, wymiany pomysłów i nawiązania nowych partnerstw.
Na swoim stoisku POLSA udostępni przestrzeń dla 19 podmiotów – przedsiębiorstw i instytucji naukowych z całego kraju.
- AROBS Polska sp. z o.o.
- Astronika sp z o.o.
- Asynchronics sp. z o.o.
- Blue Dot Solutions
- CloudFerro S.A.
- Creotech Instruments SA
- Extremo Technologies
- INTechHouse
- Jakusz SpaceTech Sp. z o.o.
- Kreatikon Sp. z o.o.
- Liftero
- Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa
- N7 Space Sp. z o.o.
- Orbital Matter
- PIAP Space
- Politechnika Śląska
- Scanway Space
- Spectator sp. z o.o.
- WiRan sp. z o. o.
Równolegle z targami, POLSA przygotowała, w ramach projektu Brand Hub, misję gospodarczą dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jej uczestnicy będą aktywni na stoisku, a ponadto wezmą udział w szeregu spotkań. Zaplanowano m.in. spotkanie z Konsulem Generalnym RP w Hamburgu, B2B Matchmaking event: Portugal and Poland organizowane przez Avia Space Bremen, spotkanie z DFKI Bremen a także wizytę w ZARM połączone z oprowadzaniem po obiekcie, w tym m.in. Drop Tower, która jest specjalistyczną wieżą badawczą o wysokości 146 metrów i służy do przeprowadzania eksperymentów w warunkach mikrograwitacji poprzez symulację swobodnego spadku.