Aktualności

13 września, 2024
Nagroda Prezesa POLSA – startuje 7.edycja konkursu na prace dyplomowe  z zakresu badań kosmicznych
03 września, 2024
POLSA na MSPO
30 sierpnia, 2024
Zapraszamy do udziału w Dniu Przemysłu Kosmicznego Wrocław 2024!
Zobacz wszystkie

Kosmiczne wsparcie dla polskich uczelni i instytutów

Kosmiczne wsparcie dla polskich uczelni i instytutów
6 sierpnia, 2024

Aby wspierać polską naukę poprzez zapewnienie dostępu do przeglądania i pobierania wysokorozdzielczych danych pozyskiwanych codziennie dla całej Ziemi, Polska Agencja Kosmiczna planuje umożliwić bezpłatny roczny dostęp do danych satelitarnych oferowanych przez firmę Planet. Oferta będzie skierowana do uczelni i instytutów naukowych.

Aby oferowane wsparcie było jak najbardziej trafne i efektywne, chcielibyśmy najpierw poznać potrzeby i oczekiwania uczelni oraz instytutów naukowych w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii satelitarnych. W zawiązku z tym przygotowana została krótka ankieta. Do jej wypełnienia zapraszamy przedstawicieli ww. podmiotów: Ankieta zapotrzebowania na dane satelitarne Planet.

Ankieta, którą Państwu udostępniamy ma na celu zebranie informacji na temat:
  • aktualnych potrzeb i oczekiwań dotyczących danych satelitarnych w celach naukowych,
  • zakresu wykorzystania obrazów satelitarnych w pracach badawczych,
  • wyzwań i barier związanych z dostępem do danych satelitarnych,
  • potencjalnych korzyści wynikających z dostępu do wysokorozdzielczych obrazów satelitarnych Planet.

Firma Planet jest globalnym liderem w dostarczaniu wysokorozdzielczych zdjęć satelitarnych, które znajdują zastosowanie w szerokim zakresie dziedzin, takich jak zagospodarowanie przestrzeni, rolnictwo, leśnictwo czy ochrona środowiska. Dzięki danym dostępnym codziennie dla całego globu, naukowcy z całego świata mogą prowadzić bardziej precyzyjne badania, monitorować zmiany zachodzące na powierzchni Ziemi oraz generować informacje, na podstawie których mogą być podejmowane bardziej świadome decyzje.

Na wypełnione ankiety czekamy do 23 sierpnia br. Na ich podstawie opracowana zostanie oferta dostosowana do potrzeb polskiej nauki, o czym będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Share:
Wydrukuj lub zapisz: