POLSKA AGENCJA KOSMICZNA OGŁASZA NABÓR DO POLSKIEGO NARODOWEGO PROGRAMU STAŻOWEGO W ESA
Polska Agencja Kosmiczna aktywnie wspiera studentów i absolwentów biorąc udział w budowaniu potencjału młodych kadr sektora kosmicznego, wspierając programy, staże i praktyki.
Polski Program Stażowy w strukturach Europejskiej Agencji Kosmicznej oferuje zdobycie cennego doświadczenia w zakresie opracowywania i obsługi misji kosmicznych. Jest także okazją do zdobycia szerokich kompetencji zawodowych pracy w środowisku międzynarodowym. Oddziały ESA znajdują się w takich krajach jak Niemcy, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Holandia.
Możliwość odbycia stażu obejmuję różnorodne obszary tematyczne, takie jak:
- Zarządzanie misją
- Inżynieria systemowa
- Inżynieria kontroli jakości
- Gospodarka kosmiczna, komercjalizacja i innowacja
Warunki naboru określa REGULAMIN naboru kandydatów do odbycia stażu w Europejskiej Agencji Kosmicznej dla absolwentów szkół wyższych w ramach Narodowego Programu Stażowego.
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA APLIKACJI JEST JUŻ OTWARTE !
TERMIN ZAKOŃCZENIA TO 4 GRUDNIA 2023 R. (23:59 CET)
Fascynuje Cię kosmos i swoją karierę wiążesz z sektorem kosmicznym?
->->-> APLIKUJ (ntp@polsa.gov.pl)
OFERTY PRAKTYK NA 2024 ROK:
WARUNKI UCZESTNICTWA
Program NTP został stworzony dla absolwentów, którzy:
- Posiadają obywatelstwo polskie
- Uzyskali stopień magistra w ciągu ostatnich dwóch lat, studentów ostatniego roku studiów magisterskich, pod warunkiem uzyskania tytułu magistra do dnia rozpoczęcia stażu w ESA
- Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
CZAS TRWANIA
Staż trwa początkowo 1 rok, po upływie którego może zostać przedłużony na kolejny rok, na podstawie pozytywnej oceny POLSA i ESA. Maksymalny czas trwania stażu to 24 miesiące.
Staż rozpocznie się 1 lutego 2024 r.
PROCES APLIKACJI
Można aplikować maksymalnie do trzech obszarów tematycznych z wyżej wymienionych.
Aplikacja powinna zawierać:
- List motywacyjny w języku angielskim, zawierający uzasadnienie swojego zainteresowania aplikowaniem na wskazane stanowisko (maksymalnie dwie strony A4), kandydaci powinni złożyć oddzielne listy motywacyjne dla każdego stanowiska
- CV w języku angielskim
- Kopia uzyskanego dyplomu
- Kandydaci, którzy obecnie studiują na ostatnim roku studiów, muszą przedstawić zaświadczenie potwierdzające, że są na ostatnim roku studiów
- Wszelkie inne dodatkowe dokumenty, które mogą stanowić wsparcie aplikacji kandydata (opcjonalnie).
ZASADY KWALIFIKACJI
Komisja w terminie 5 dni roboczych od zakończenia naboru, poinformuje każdego z kandydatów o zakwalifikowaniu lub nie do kolejnego etapu za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Kandydaci, którzy spełnią wymogi formalne a następnie pozytywnie przejdą wstępny proces rekrutacji w oparciu o załączone dokumenty, zostaną zaproszeni do rozmów kwalifikacyjnych z przedstawicielami POLSA, a w kolejnym etapie z przedstawicielami ESA.
W ramach prowadzonego naboru przewidziane jest nie więcej niż 20 stanowisk.
Wybrani w całym procesie rekrutacji kandydaci podpiszą umowę z POLSA oraz umowę z ESA do odbywania stażu.
STATUS STAŻU
Zakwalifikowani kandydaci, którzy podpiszą umowę z ESA, nie będą posiadali statusu pracownika ESA, jednakże staż odbywa się w organizacji ESA i Stażyści podlegają bezpośrednio przed Dyrektorem Generalnym Agencji lub jego przedstawicielem.
WARUNKI I WYNAGRODZENIE
Stażysta przez cały okres odbywania stażu będzie otrzymywał od ESA miesięczną kwotę w wysokości 3 600 EUR. (finansowanie pochodzi z Ministerstwa Rozwoju i Technologii). Stażysta będzie zobowiązany zapewnić sobie ubezpieczanie zdrowotne i ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej oraz będzie odpowiedzialny za zapewnienie swojego statusu podatkowego.
Przystąpienie naboru poprzez przekazanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją treści Regulaminu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.