• Banner EUMETSAT

Krajowy Punkt Kontaktowy EUMETSAT

Punkt kontaktowy EUMETSAT dla polskiego przemysłu (National Focal Contctact Point) został ustanowiony w Polskiej Agencji Kosmicznej w 2016 r. na mocy porozumienia z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowym Instytutem Badawczym.

Cel działań punktu:

  • zwiększanie wiedzy krajowych podmiotów na temat programów i współpracy przemysłowej z EUMETSAT,
  • udział podmiotów z Polski w postepowaniach przetargowych EUMETSAT,
  • włączanie polskich jednostek we współpracę z europejskimi firmami,
  • wzrost zainteresowania krajowych podmiotów możliwościami rozwoju gospodarczego związanego z wykorzystaniem danych meteorologicznych,
  • „odzyskiwanie” składki wpłacanej przez Polskę do EUMETSAT.

Bieżąca działalność punktu kontaktowego obejmuje m. in. analizę ogłoszeń przetargowych ukazujących się na EUMITS - platformie przetargowej EUMETSAT i ich publikację na stronie internetowej PAK, kojarzenie partnerów do realizacji wspólnych projektów oraz wspieranie polskich firm i instytutów naukowo-badawczych we włączaniu się w europejskie konsorcja realizujące zamówienia dla EUMETSATU, organizacja warsztatów i spotkań informacyjnych, a także networking.

Kontakt do Krajowego Punktu Kontaktowego EUMETSAT dla polskiego przemysłu:

Polska Agencja Kosmiczna
Zbigniew Burdzy
Główny Specjalista
w Departamencie Wojskowych Technologii Satelitarnych
nr tel.: +48 22 380 01 53
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


IMG IL 18 05 13 LRG Mapa Powodzi Europa Srodkowa 2018
Mapa powodzi - Europa Środkowa 2018. źródło: EUMETSAT/IMGW
link
Opady Niegu
Opady śniegu. źródło: EUMETSAT/IMGW
link
 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.