• ENTRUSTED - banner top

Entrusted-aktualności

Bezpieczna łączność satelitarna - zapraszamy do udziału w drugiej sesji z serii spotkań dedykowanych projektowi ENTRUSTED

25 maja 2021 r., w godzinach 10:00-12:00, kontynuując serię spotkań dedykowanych projektowi ENTRUSTED Polska Agencja Kosmiczna zaprasza do udziału w wydarzeniu mającym na celu przybliżenie tematyki projektu, a szczególnie realizowanymi badaniami ankietowymi. W ramach drugiego spotkania informacyjnego przewidziano  sesję przeznaczoną na wsparcie użytkowników i potencjalnych użytkowników w wypełnianiu formularza ankiety, podczas którego eksperci z POLSA odpowiedzą na Państwa pytania.

Continue Reading

Spotkanie informacyjne projektu ENTRUSTED - relacja

28 kwietnia br. odbyło się spotkanie informacyjne projektu ENTRUSTED. Przedstawiciele POLSA zaprezentowali założenia projektu a przedstawiciel KPRM – Tomasz Pińciurek zaprezentował szersze działania Komisji Europejskiej i w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), rolę POLSA w konsorcjum ENTRUSTED, jak i aktualnie realizowane oraz planowane zadania.

Continue Reading

W Europie ruszają konsultacje na temat GOVSATCOM

19 kwietnia br. w całej Unii Europejskiej rozpoczynają się badania ankietowe, które pozwolą określić potrzeby użytkowników oraz przypadki zastosowania dla rządowej łączności satelitarnej (GOVSATCOM), w ramach projektu ENTRUSTED. Ankieta jest skierowana do podmiotów rządowych i  instytucji odpowiedzialnych za realizację, bądź nadzór nad misjami, operacjami lub infrastrukturą o  kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa i regionu. W Polsce za przeprowadzenie ankiety odpowiada Polska Agencja Kosmiczna.

Continue Reading

BEZPIECZNA ŁĄCZNOŚĆ SATELITARNA – RUSZA PROJEKT ENTRUSTED

15 września 2020 r. startuje nowy projekt badawczy, dotyczący rozwoju bezpiecznej łączności satelitarnej dla administracji publicznej. Projekt ENTRUSTED, realizowany przez Polską Agencję Kosmiczną oraz 17 instytucji i agencji z UE, finansowany jest ze środków unijnych programu Horyzont 2020. Na jego realizację do marca 2023 r. przeznaczono ok. 3 mln euro.

Continue Reading

POLSA uses cookies to track visits to our website only, no personal information is collected. By continuing to use the site you are agreeing to our use of cookies. Find out more about our privacy policy.