• Banner EUMETSAT

Zasady korzystania z danych EUMETSAT

Zasady korzystania z danych satelitarnych EUMETSAT określa dokument "EUMETSAT Data Policy", którego aktualna wersja znajduje się na stronie internetowej organizacji EUMETSAT:
https://www.eumetsat.int/website/home/AboutUs/WhoWeAre/LegalFramework/DataPolicy/index.html

W zależności od potrzeb użytkowników istnieje kilka możliwości dostępu do produktów satelitarnych. Można się z nimi zapoznać na stronie:
https://www.eumetsat.int/website/home/Data/DataDelivery/index.html
link
- W zakładce ProductNavigator znajduje się katalog produktów satelitarnych udostępnianych przez EUMETSAT wraz z ich szczegółowym opisem.
- Poprzez zakładkę EUMETSATDataCentre uzyskuje się dostęp do dłuższych ciągów danych archiwalnych.
- Pozostałe zakładki umożliwiają różne mechanizmy dostępu do danych i warunki niezbędne do ich użytkowania.
- Dostęp do większości serwisów możliwy jest po wstępnym zarejestrowaniu się w  Earth Observation Portal (EO Portal) - zakładka DataRegistration.
Rejestracja na EO Portal zwiększa dostępność do danych satelitarnych EUMETSAT i umożliwia zarządzanie swoimi danymi oraz indywidualnym kontem.

Użytkowanie części danych EUMETSAT wymaga posiadania licencji (płatnej lub bezpłatnej).
Licencja płatna jest z reguły wymagana w przypadku danych operacyjnych nie starszych, niż 3 godziny, które mogą być wykorzystywane do użytku komercyjnego.
Lista Agentów Licencyjnych EUMETSAT w poszczególnych krajach znajduje się:
https://www.eumetsat.int/website/home/Data/DataDelivery/DataRegistration/DataLicensing/index.html

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.