• Banner PERASPERA

Europejskie warsztaty na temat robotyki orbitalnej i ram dla operacji kosmicznych na orbicie w Kolonii, Niemcy

W imieniu konsorcjum odpowiedzialnego za wdrażanie projektu KE p. n. Strategic Research Cluster in Space Robotics PER ASPERA zapraszamy do udziału w pierwszych warsztatach pod nazwą: European Operations Framework (EOF). Wydarzenie odbędzie się w dniach: 29-30 stycznia 2020 r., w siedzibie niemieckiej agencji kosmicznej DLR w Kolonii.

Inicjatywa European Operations Framework to ważna część mapy drogowej w zakresie robotyki kosmicznej wdrażanej przez agencje narodowe (DLR, CNES, ASI, UK Space, CDTI, POLSA) oraz ESA realizujące projekt PER ASPERA. Jej celem jest wypracowanie wytycznych, zasad oraz wspólnych, europejskich standardów i regulacji w zakresie operacji prowadzonych na orbicie, w tym m. in.: serwisowanie, montaż, rekonfiguracja, co powinno jednocześnie przyspieszyć rozwój, w niedalekiej przyszłości, rynku komercyjnego związanego z usługami prowadzonymi na orbicie.

EOF wpisuje się w istotny obecnie dla KE temat: Strategic Research and Innovation Agenda for Space Research (SRIA), którego jednym z celów jest wzrost konkurencyjności europejskiego sektora kosmicznego.

Zgłoszenia udziału w warsztatach należy kierować do 16 stycznia 2020 r. na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Link do lokalizacji DLR w Kolonii, wraz z dojazdem: https://www.dlr.de/content/en/articles/sites/cologne/how-to-find-us-cologne.html.

Agenda warsztatów, a także pełna treść zaproszenia w załączeniu.

Agenda

Zaproszenie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.