Badania ankietowe

Uprzejmie prosimy o poświęcenie czasu i wypełnienie ankiety projektu badawczego ENTRUSTED, zgodnie z poniższymi informacjami i zasadami udzielania odpowiedzi. Badanie prowadzone jest w całej Unii Europejskiej, stąd formularz ankiety przygotowany został w języku angielskim i w tym języku należy go wypełnić.

Podgląd ankiety dostępny jest na stronie projektu ENTRUSTED: https://entrusted.eu/resources/surveylink.

Ankieta wraz z instrukcją została wysłana do instytucji i podmiotów zaproszonych do udziału w badaniu. Jeśli nie otrzymaliście Państwo pakietu materiałów (ankiety do wypełnienia w języku angielskim oraz polskiej instrukcji), prosimy o stosowną informację na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.link.

Jaki jest cel badań ankietowych?

Realizowane badania ankietowe dostarczą informacji na temat wymagań i potrzeb użytkowników rządowych dotyczących dostępu do bezpiecznej łączności satelitarnej. Informacje te zostaną wykorzystane do skonfigurowania przyszłych usług GOVSATCOM, w ramach nowego komponentu Programu Kosmicznego Unii Europejskiej na lata 2021-2027. GOVSATCOM umożliwi świadczenie usług bezpiecznej łączności satelitarnej organom UE i państw członkowskich zarządzającym misjami i infrastrukturą o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa. 

Aby zidentyfikować wymagania i oczekiwania względem tworzonego systemu GOVSATCOM, konsorcjum ENTRUSTED powołało platformę współpracy pomiędzy użytkownikami rządowymi i instytucjonalnym, reprezentującymi państwa członkowskie oraz agencje UE. Partnerzy konsorcjum określili grupy użytkowników w reprezentowanych przez siebie państwach członkowskich, jak i obszarach działalności, z którymi prowadzone będą konsultacje w zakresie potrzeb związanych z dostępem do bezpiecznej łączności satelitarnej. Respondenci uczestniczący w badaniu przyczynią się do opracowania zestawu wymogów operacyjnych użytkowników GOVSATCOM.

Celem niniejszego badania jest:

  • ocena poziomu zainteresowania oraz rzeczywistych potrzeb i wymogów użytkowników z Unii Europejskiej w odniesieniu do bezpiecznego systemu SatCom w różnych obszarach zastosowań i w powiązanych przypadkach zastosowań (ang. Use Cases);
  • ocena możliwości korzystania oraz dostępu do bezpiecznego systemu SatCom, z uwzględnieniem oferowanych technologii i usług w segmencie użytkownika, a także oczekiwanych / planowanych trendów rozwojowych;
  • udział w opracowaniu długoterminowej mapy drogowej i skoordynowanego planu działań w zakresie badań i innowacji w segmencie użytkownika.

Wyniki badania ankietowego zostaną udostępnione Komisji Europejskiej i będą stanowić istotny wkład dla rozwijanego systemu rządowego łączności satelitarnej w UE.

Kim są respondenci, do których kierowana jest ankieta? 

Niniejsze badanie jest skierowane do potencjalnych użytkowników GOVSATCOM, zdefiniowanych w art. 64.1 rozporządzenia ustanawiającego programu kosmicznego UE na lata 2021-2027:

„1.  Niniejsze podmioty mogą być użytkownikami GOVSATCOM, pod warunkiem że powierzono im zadania związane z nadzorem nad misjami, operacjami i infrastrukturą o charakterze kryzysowym i krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa oraz zarządzaniem takimi misjami, operacjami i infrastrukturą:

  1. organ publiczny Unii lub państwa członkowskiego albo organ, któremu powierzono sprawowanie władzy publicznej; 
  2. osoba fizyczna lub prawna działająca w imieniu i pod kontrolą podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu.”

Niniejsza ankieta obejmuje dwa typy użytkowników:

  • Potencjalni użytkownicy GOVSATCOM, którzy posiadają niewielkie doświadczenie w korzystaniu z bezpiecznych usług SatCom, bądź nigdy z nich nie korzystali, ale są zainteresowani czerpaniem korzyści z tego typu usług w krótkim, średnim lub długim okresie czasu;
  • Potencjalni użytkownicy GOVSATCOM, którzy posiadają doświadczenie w korzystaniu z bezpiecznych usług SatCom i są zainteresowani dostępem do lepszych, tańszych i bezpieczniejszych usług w ramach systemu GOVSATCOM.

Konsorcjum ENTRUSTED kieruje badania ankietowe do potencjalnych użytkowników GOVSATCOM, należących do następujących grup:

obraz

Rys. 1 – Grupy użytkowników europejskiego systemu GOVSATCOM i krzyżowe powiązania ich działań 

Jakiego rodzaju informacja pozwala pozyskać ankieta?

Badania ankietowe realizowane w projekcie ENTRUSTED pozwolą ocenić aktualne zastosowanie usług SatCom w działalności prowadzonej przez respondentów, a także ich zainteresowanie dostępem do bezpiecznego systemu SatCom w przyszłości.

 

Formularz ankiet należy wypełnić w języku angielskim.

Informacje źródłowe na temat badań ankietowych są dostępne na stronie konsorcjum projektu ENTRUSTED:

https://entrusted.eu/resources/survey

Bezpośredni link do formularza dla niedoświadczonych użytkowników:

https://entrusted.eu/images/download/survey/questionnaire-for-inexperienced-users.pdf

Bezpośredni link do formularza dla doświadczonych użytkowników:

https://entrusted.eu/images/download/survey/questionnaire-for-experienced-users.pdf

poniżej zamieszczamy polską instrukcję ułatwiającą wypełnienie formularza. 

link
Tłumaczenie pomocnicze_D2.2 Część III_Doświadczony użytkownikTłumaczenie pomocnicze_D2.2 Część III_Doświadczony użytkownik
Tłumaczenie pomocnicze_D2.2 Część III_Doświadczony użytkownik
link
Tłumaczenie pomocnicze_D2.2 Część II_Niedoświadczony użytkownikTłumaczenie pomocnicze_D2.2 Część II_Niedoświadczony użytkownik
Tłumaczenie pomocnicze_D2.2 Część II_Niedoświadczony użytkownik

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.